Marcin Chabowski

Powrót

Wykształcenie aktorskie zdobywał w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu, gdzie w 2005 roku obronił dyplom aktorski.

Aktor Teatru Ad Spectatores we Wrocławiu, z którym związany jest od samych początków jego istnienia. Na deskach Ad Spectatores grał na długo przed ukończeniem szkoły aktorskiej, więc do dziś wystąpił już w ponad 40 tytułach. W tym sezonie na scenie przy ul. Hubskiej 65 gra między innymi w: „9-rekonstrukcja”, „Północ w Breslau„, „Psychoza”, „Ciotunia, czyli casting na spadkobiercę” oraz „Obcy z Mons”.

Doświadczenie w pracy z kamerą zdobywał na planach filmów: „Lubię mówić z Tobą” (reż. Piotr Matwiejczyk), „Sobowtór” (reż. Bodo Kox), „Krótka histeria czasu” (reż. Dominik Matwiejczyk), „Swoimi słow@mi” (reż. Artur Pilarczyk), „DVD” (reż. Bodo Kox), oraz „Gerszom” (reż. Jacek Podgórski).
Prywatnie wielki miłośnik jednośladów, zwłaszcza takich nieco „oldskulowych”. Kocha bieganie – regularnie startuje w maratonach. Żartowniś i gaduła, nigdy nie wiadomo, kiedy mówi serio. Wymyśla najdziwniejsze zadania aktorskie jakie tylko można sobie wyobrazić.

Teatr Ad Spectatores 2016

Zapraszamy do kontaktu :)