Wielka woda

Spektakl zrealizowany został na zamówienie Wrocławia Europejskiej Stolicy Kultury 2016 w ramach programu Koalicja Miast. Spektakl prezentowany był w Lublinie, Szczecinie, Poznaniu, Łodzi, Gdańsku i Katowicach. Teraz pora na Wrocław.
———————————-
W 1997 roku południową część Polski nawiedziła powódź tysiąclecia. Jednym z najbardziej dotkniętych przez żywioł miastem był Wrocław. Pod wodą znalazła się ponad połowa obszaru dolnośląskiej stolicy. Przez kilka dni wrocławianie spontanicznie uczestniczyli w sypaniu wałów przeciwpowodziowych broniąc zaciekle swoje miasta. Tłumy mieszkańców bez snu i wytchnienia transportowały piasek, pomagały służbom ratunkowym, organizowały pomoc, blokowały żywioł. Dzięki ich postawie ocalał Ostrów Tumski, woda nie wdarła się do południowych dzielnic miasta. Pamiętam bardzo dobrze tamten specyficzny czas. Niezwykłą atmosferę solidarności i miłości do naszego miasta. Determinację i wolę walki by zatrzymać wielką wodę. Ta opowieść jest o Was WROCŁAWIANIE !

.
Opowieść zrealizowana efektowną techniką (tą samą co spektakl „Obcy z Mons”), bowiem aktorzy zamiast stać leżą wraz ze scenografią na podłodze. Bohaterów spektaklu filmuje kamera zawieszona na suficie, z której obraz wyświetlany jest na ekranie tworząc na żywo komediowy, niemy film w stylu Charliego Chaplina.

 

WSTĘP WOLNY

Wielka woda

WSTĘP WOLNY

24.05.2016

Reżyseria: Maciej Masztalski

Czas trwania: 50 min.

Scenografia i kostiumy: Ewa Beata Wodecka

Galeria zdjęć

Teatr Ad Spectatores 2016

Zapraszamy do kontaktu :)