ONA

Komiczne, bolesne i pełne zwrotów akcji! Takie właśnie są jednoaktówki Antoniego Czechowa – „Oświadczyny” i „Niedźwiedź”. To humor który się nie zestarzał i wspaniały materiał dla tworzenia aktorskich kreacji! Ramy spektaklu tworzy opowieść dziewczyny, która z entuzjazmem przyjmuje oświadczyny pewnego kawalera. Do wspólnego życia popycha ich chęć znalezienia partnera jak i interesy. Jednak na początku wybucha sprzeczka o łąkę, później o psa. Sytuacja wraz z rozwojem staje się tak napięta, że grozi kompletnym fiaskiem. Kawaler wpada we wściekłość, przyszła małżonka dostaje ataku furii. Rosnące zacietrzewienie i upór grożą całkowitym upadkiem miłosnych planów. Błyskotliwe dialogi. Nieprzewidywalna fabuła. I mnóstwo dobrej zabawy.

 

FRAGMENT RECENZJI:

“Dobre teksty przyjemnie jest oglądać, a i zapewne grać. Śmialiśmy się z Elą szczerze z komedii Czechowa, a troje aktorów wydawało się również mieć sporo radości z ich wystawiania. Ludzkie przywary: próżność, dwulicowość, chciwość, przedstawione w sposób lekki i niezobowiązujący do egzystencjalnej trwogi, dały mnóstwo uciechy. Przerysowane i skondensowane w krótkich utworach dramatycznych pozwoliły też zobaczyć, jaki stosunek miał rosyjski pisarz do kobiet(…)

W Ad Spectatores w debiucie reżyserskim Dorota Bator połączyła dwie jednoaktówki. Wspólnym ich tematem są relacje damsko-męskie i perspektywa małżeństwa (…) Pokazane zostały te Czechowskie klejnoty smakowicie (…) Niektóre sceny, za sprawą ruchu i wzajemnych relacji fizycznych postaci sprawiły, że komedia była faktycznie lekka, niemal slapstickowa…
„Ona” dostarczyła znakomitej zabawy dzięki dobremu tekstowi i pełnemu radości aktorstwu. Wrocławski teatr pokazał, że warto sięgać po zapomnianą nieco – bo z Czechowa częściej wystawiane są dłuższe i poważniejsze dramaty – klasykę. Dużo śmiechu i nieco refleksji nad ludzkimi słabostkami umiliło lipcowy wieczór. Zapewne w innych miesiącach będzie podobnie.”

TeatrdlaWas.pl, Jarosław Klebaniuk – “Pozwól no klejnocie”

ONA

Antoni Czechow

01.07.2016

Reżyseria: Dorota Bator

Czas trwania: 60 min.

Scenografia i kostiumy: Jan Siwilewicz

Galeria zdjęć

Teatr Ad Spectatores 2016

Zapraszamy do kontaktu :)