„MĄŻ I ŻONA” NA DZIEŃ KOBIET

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet – w dniach 8-10 marca – bilety dla wszystkich Pań w cenie 33 zł. Ale uwaga przy zakupie nie oszukujemy , gdyż płeć będzie przed wejściem sprawdzana przez naszą bileterkę 😉

Bohaterami tej szalonej opowieści są: hrabia Wacław, jego żona Elwira, przyjaciel domu Alfred i rezolutna pokojówka Justysia. Stosunki, które łączą tę czwórkę to typowy „czworokąt małżeński”.
Znudzony pożyciem małżeńskim Wacław postanawia urozmaicić nudne wieczory romansując z pokojówką. Jednocześnie nie ma bladego pojęcia, że jego żona od roku spotyka się z Alfredem. Pokojówka Justysia w ramach rozrywki pogrywa z oboma panami, jednak przestraszona konsekwencjami zwierza się Elwirze z romansu z Alfredem. Zraniona Elwira opuszcza dom ku uciesze męża, który nie zamierza marnować okazji i w pustym domu ma zamiar nacieszyć się wdziękami pokojówki.

Komedia Aleksandra Fredry, ukończona prawdopodobnie w 1821 roku, do dziś uchodzi za jedną z najlepszych i najfrywolniejszych w dorobku pisarza.

„MĄŻ I ŻONA” NA DZIEŃ KOBIET

Aleksander Fredro

15.02.2020

Reżyseria: Krzysztof Kopka

Czas trwania: 60 min.

Scenografia i kostiumy: Ewa Beata Wodecka

Galeria zdjęć

Teatr Ad Spectatores 2016

Zapraszamy do kontaktu :)