Aktualności

Powrót

Trwają przygotowania do premiery „Diabelski patron”

Trwają przygotowania do najnowszej premiery „Diabelski patron” według scenariusza i reżyserii Krzysztofa Kopki. Premiera planowana jest na ostatni weekend listopada 25-27, i na którą już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy 🙂

Scenariusz spektaklu oparty jest na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w roku 1804. Do Breslau przyjeżdża młody i utalentowany muzyk Carl Maria Weber. Na prośbę władz miasta ma objąć stanowisko dyrektora i dyrygenta Teatru Muzycznego. Zespół artystyczny na wieść o zmianie szefa rozpoczyna strajk. Pierwszego dnia pobytu w stolicy Dolnego Śląska Weber dostrzega w Piwnicy Świdnickiej pewną prostytutkę. Oczarowany jej urodą i skalą głosu obsadza ją w głównej roli przedstawienia, które ma otworzyć pierwszy sezon jego dyrektury. Strajk wśród artystów nasila się.

Jest to historia niełatwej indywiduacji młodego twórcy (Weber zostaje szefem teatru w wieku lat 18!), jego poszukiwań własnej drogi w muzyce i wyzwalania się spod władzy despotycznego ojca, który – zafascynowany głośną karierą kilkuletniego Mozarta – próbował własnego syna ‚wyhodować’ na podobne ‚cudowne dziecko.

Zabawna intryga, parodia teatru muzycznego z popisami wokalnymi oraz żywą muzyką w tle, zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami z dawnego Breslau według scenariusza i w reżyserii Krzysztofa Kopki.


Krzysztof Kopka jest reżyserem i scenarzystą. Autorem scenariusza do filmu „80 milionów” i „Fotograf”, serial „Głęboka woda”(I sezon). Obecnie trwa emisja dwunasto odcinkowego serialu kryminalnego „Komisja Morderstw”, do którego napisał autorski scenariusz. Autor nagradzanych na międzynarodowych festiwalach scenariuszy do spektakli Teatru TV – „Orkiestra” i „Ballada o Zakaczawiu”…

Więcej o twórcy znajdziesz TUTAJ

 

 

21.10.2016

Teatr Ad Spectatores 2016

Zapraszamy do kontaktu :)