Martyna Witowska

Powrót

Wykształcenie aktorskie zdobywała w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu. Dyplom aktorski o specjalizacji taneczno-ruchowej obroniła w 2012 roku rolą Gospodyni w „Weselu” wyreżyserowanym w 2010 roku przez Katarzynę Raduszyńską, rolą Pani Webb w „Nasze Miasto” w reżyserii Jacka Jabrzyka oraz  występując w spektaklu „Straż porządkowa – kompromis z teatrem ” w reżyserii Urszuli Kijak.

Od 2013 roku współpracuje z Teatrem Ad Spectatores we Wrocławiu. Obecnie na scenie przy Hubskiej 44 występuje w spektaklach: „Pięćdziesięciu z Fukushimy”,  „Północ w Breslau”, „Zabójstwo przy Rue Morgue”, „Nie kop mi grobu” i „Ja tu tylko sprzątam” w reżyserii Macieja Masztalskiego, a także w projekcie multimedialnym „Operacja Wenera” w reżyserii Krzysztofa Kopki.

Poza rolami dramatycznymi (np. w Teatrze na Wagę lub w Teatrze Ad Spectatores), brała także udział w spektaklach muzycznych, recitalach wokalnych, występowała w Operze Wrocławskiej, a wraz z grupą „Sultan Hagavik i Przyjaciele” zdobyła nagrodę podczas 34. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Od 2014 roku związana jest także z grupą operową Sonotrio.

Doświadczenie w pracy z kamerą zdobywała między innymi na planie „80 milionów” (reż. Waldemar Krzystek), w serialach takich jak „Galeria” (reż. Ryszard Zatorski) czy „Głęboka Woda” (reż. Katarzyna Adamik) oraz produkcjach krótkometrażowych, takich jak „Chase” (reż. Joanna Sobieśniewska) lub „Szachownica” (reż. Marcin Malisz).

Posiadaczka niesamowitego głosu, wielbicielka opery. Praktykuje hatha jogę. Uwielbia tiramisu i zieloną herbatę

Teatr Ad Spectatores 2016

Zapraszamy do kontaktu :)