Lucyna Szierok

Powrót
Aktorka, muzyk, fotomodelka. Multiartystka. Zanim odnalazła swoje powołanie w aktorstwie najpierw pobierała nauki w zakresie gry na flecie poprzecznym w kraju i za granicą. Ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu na wydziale instrumentalnym. W tym samym mieście, równolegle w 2010 roku,  zaczęła studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej na Wydziale Aktorskim.
Już w trakcie studiów, w 2011 roku, wystąpiła w filmie do spektaklu „Blanche i Marie” w reż. Cezarego Ibera w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Rok później zagrała we Wrocławskim Teatrze Współczesnym w ramach Strefy Kontaktu w spektaklu „Rycerz Andrzej” w reż. Pawła Łysaka. I ostatecznie, jako studentka ostatniego roku PWST, nawiązała współpracę z Teatrem Ad Spectatores, debiutując w spektaklu „Północ w Breslau” w 2013 roku, gdzie gra do dziś (m.in. w spektaklach: „Ona”, „Rok Diabła”, „Obcy z Mons”, „1408- seans ciszy” czy „Kwarantanna”.)
Lucyna współpracuje również z Teatrem Małym we Wrocławiu grając m. in. Dorynę w „Świętoszku” Moliera, Zosię w „Panu Tadeuszu” Mickiewicza czy Ofelię w „Hamlecie” Szekspira.
Można ją również zobaczyć na dużym ekranie. Ostatnio zagrała w filmie „Knives out” w reż. Przemysława Wojcieszka. Film „Tytanowa Biel” reż. Piotra Śmigasiewicza, gdzie wystąpiła w roli studentki, walczył o główną nagrodę na Festiwalu Filmowym w Montrealu. Jej debiut filmowy to rola Wendy w nagradzanym wojennym filmie produkcji rosyjskiej „W daljokom sorok piatom… Wsreczi na Elbie” reż. Miry Todorovskiej i Petro Aleksowskiego.
Ma również na koncie parę ról w serialach m.in. w „Morowych Pannach” reż. Michała Rogalskiego czy w „Na dobre i na złe” reż. Grzegorza Lewandowskiego.
W roku 2013 otrzymała Stypendium Prezydenta Miasta Wrocław za osiągnięcia artystyczne.
Uwielbia dalekie podróże i nowe wyzwania 🙂

Teatr Ad Spectatores 2016

Zapraszamy do kontaktu :)