Obcy z Mons

SPEKTAKL GOŚCINNY NA BELL SQUARE LONDON
Sobota 30 lipca godz. 21:30
Szczegóły: https://www.bellsquarelondon.com/teatr-ad-spectatores-aliens-from-mons
______________________

Podczas I Wojny Światowej doszło do bardzo zagadkowej bitwy pod belgijskim miastem Mons. Przeważające siły niemieckie zostały pokonane przez nielicznych Anglików. Legenda głosi, że stało się tak za sprawą boskiej interwencji. Byli i tacy, którzy podejrzewali, że Brytyjczykom pomogli kosmici. Obcy z Mons to luźna opowieść o tej tajemniczej bitwie. Opowieść zrealizowana niezwykłą techniką, bowiem aktorzy zamiast stać leżą wraz ze scenografią na podłodze. Bohaterów spektaklu filmuje kamera zawieszona na suficie, z której obraz wyświetlany jest na ekranie tworząc na żywo komediowy, niemy film w stylu Charliego Chaplina. Obcy z Mons to kino w teatrze. To niezwykła zabawa ale i historia I Wojny Światowej w pigułce.

  • Spektakl otrzymał nagrodę Grand Prix publiczności na Międzynarodowym Festiwalu ZDERZENIE w Kłodzku
  • Na festiwalu Fringe Festival w Pradze w roku 2018 spektakl zdobył 2 spośród 4 nagród przyznawanych rok rocznie na tym festiwalu:
    – Creative Award – nagroda za spektakl „Obcy z Mons” – Prague Fringe Festival,
    – New Territories Award, Sponsored by Chats Palace, London – nagroda za spektakl „Obcy z Mons” – Prague Fringe Festival,

 

FRAGMENTY RECENZJI:

„…Bardzo polecam to niezwykle błyskotliwe i bardzo zabawne przedstawienie. Wszystkie elementy tego skomplikowanego przedsięwzięcia dopełniają się znakomicie. Spektakl jest dojrzale pomyślany i perfekcyjnie zrealizowany, a przy tym naprawdę daje do myślenia.”

Teatralny.pl ; Mirosław Kocur – „Teatr człowieka myślącego”

 

„ Gdyby Teatr Ad Spectatores startował w jakichkolwiek rankingach, byłby na bardzo wysokiej pozycji. Wciąż proponuje oryginalne przedstawienia. Na scenie Teatru Ad Spectatores w Browarze Mieszczańskim powstała prawdziwa perła. Formalnie rzecz jest niespotykana, a treść zaskakuje świeżością…”

Gazeta Wrocławska , Małgorzata Matuszewska „Obcy z Mons w formie”

Obcy z Mons

SPEKTAKL GOŚCINNY W LONDYNIE

28.08.2015

Reżyseria: Maciej Masztalski

Czas trwania: 50 min.

Scenografia i kostiumy: Ewa Beata Wodecka

Galeria zdjęć

Video

Teatr Ad Spectatores 2016

Zapraszamy do kontaktu :)