Szalona lokomotywa

Punktualnie o 21 czasu Greenwich z Barcelony wyrusza „Piekielny Śródziemnomorski”. Niezwykły pociąg, który w niespełna trzy dni okrąża basen Morza Śródziemnego. Tak dzieje się każdego tygodnia. Jednak kiedy za sterami lokomotywy stanie niezrównoważony maszynista o mrocznej przeszłości, katastrofa gwarantowana. Wraz z krzepkim palaczem zechcą rozpędzić diabelski pociąg do zawrotnej prędkości, by poczuć odrobinę radości życia. Sprawy skomplikuje rodzące się uczucie między maszynistą, a ponętną narzeczoną palacza. Zdradzona żona nie puści płazem skoku w bok maszyniście, a palacz będący w przeszłości kimś innym tym bardziej. Do tego kierownik pociągu, który z obłędem w oczach poszukuje wśród pasażerów chętnych do spektakularnej śmierci. Jak to się skończy? Czy pociąg wróci do Barcelony? Odpowiedź ukryta jest w szalonej lokomotywie.

Na co dzień wszyscy obserwujemy katastrofy do których ciągle prze ludzkość. Nieuniknione, które w końcu staną się i naszym udziałem byśmy mogli rzec: Jaka piękna katastrofa!

Niezwykle zabawny mix tekstów Grabińskiego i Witkacego, w wybuchowej, katastroficznej mieszance.

 

FRAGMENT RECENZJI:

„Spektakl teatru Ad Spectatores łączy konwencje teatru dramatycznego, komedii slapstikowej, bluetki i starego kina, aby wymienić tylko to, co rzuca się w oczy. Umiejętnie połączone scenki stanowią zabawny kolaż, w którym od głównego nurtu akcji fabuła co rusz zbacza do sąsiednich wagonów, by tam oddać się relacjom tyleż interesującym, co nadrealnym. Podniosłe zderza się z rubasznym, a romantyczne z przaśnym. Ostatecznie nie otrzymujemy oczywistego rozwiązania dylematów egzystencjalnych, sygnalizowanych raz po raz przez bohaterów, ale ponad godzinę dobrej zabawy…”

Teatrdlawas.pl ; Jarosław Klebaniuk – „Żywy obciąży winą zmarłego”

Szalona lokomotywa

Witkacy, Grabiński

24.08.2017

Reżyseria: Maciej Masztalski

Czas trwania: 70 min.

Scenografia i kostiumy: Dąbrówka Huk

Galeria zdjęć

Teatr Ad Spectatores 2016

Zapraszamy do kontaktu :)