ROAST !

W pewnym domu dwie dawne przyjaciółki wspominają swoją barwną młodość w polskim show businessie. Jest rok 2050. Każdego wieczora wspólnie przeglądają archiwa „Pudelka”, przywołując skandale obyczajowe szalonego roku 2017. W efekcie każdy kolejny dzień to huczne święto, każde spotkanie to koncert wspomnień. Chyba, że sytuacja wymknie się spod kontroli i na tapecie wyląduje czyjaś biografia w wersji bez cenzury.

„Roast!” to opowieść o świecie dużo bardziej teraźniejszym niż przyszłym. Słodko-gorzka historia o wielkich karierach zainspirowana przez takie postaci jak nieodżałowana Violetta Villas, grająca w bingo Beata Kozidrak czy perfekcyjna Małgosia Rozenek-Majdan.

————————————————-

Roast – gatunek rozrywkowy, komedia sceniczna, przeciwieństwo benefisu. Polega na występie roastowanego oraz zaproszonych gości, którzy wygłaszają obraźliwe monologi, często wulgarne, w kierunku roastowanego, ale i siebie wzajemnie. Pojawił się w latach 20 XX wieku. Roastowanymi często są celebryci.*

* źródło Wikipedia

 

FRAGMENT RECENZJI:

„Żywiołowy teatr, nieokiełznany, bez zahamowań i autocenzury, ze zmiennym tempem, lecz z przewagą szarż i aktorskich popisów nad pogłębioną refleksją i zniuansowanym podejściem do świata show biznesu – takie się narzucają określenia po obejrzeniu najnowszej premiery Ad Spectatores…”

Teatrdlawas.pl ; Jarosław Klebaniuk – „Chochlą w stopę”

ROAST !

21.06.2024

Reżyseria: Grzegorz Grecas

Czas trwania: 80 min.

Galeria zdjęć

Teatr Ad Spectatores 2016

Zapraszamy do kontaktu :)