Aktualności

Powrót

AKCJA CZTERECH PREMIERÓW

Już za tydzień 28 września mamy dla Was coś wyjątkowego…a mianowicie spektakl „AKCJA CZTERECH PREMIERÓW” (live), który umieścimy w sieci, a który zrealizowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

„Akcja czterech premierów”

obsada: Aleksandra Dytko, Natalia Jesionowska, Małgorzata Wojciechowska, Marcin Chabowski, Łukasz Chojęta, Arkadiusz Cyran, Jakub Giel, Krzysztof Kuliński, Maciej Masztalski, Marcin Misiura, Miłosz Pietruski, Marek Stembalski

obraz: Edgar de Poray
scenografia: Ewa Beata Wodecka
dźwięk: Marek Księżarek
scenariusz i reżyseria: Maciej Masztalski
Premiera 28 września 2020 roku.

26 września 1908 roku oddziały bojowe Polskiej Partii Socjalistycznej dokonały zuchwałego ataku na pociąg przewożący pieniądze z Warszawy do stolicy Rosji. Napad miał miejsce pod Wilnem na stacji kolejowej Bezdany i przeszedł do historii jako „Akcja czterech premierów”, bowiem w napadzie uczestniczyło czterech przyszłych szefów rządów wolnej Polski. Byli to Józef Piłsudski, Walery Sławek, Tomasz Arciszewski oraz Aleksander Prystor.
Spektakl „Akcja czterech premierów” został zrealizowany w identyczny sposób w jaki realizowano kiedyś teatry telewizji. Został wymyślony od podstaw pod kątem realizacji video. Można go oglądać na żywo w wybranym terminie o określonej godzinie. Pokaz jest grany przed kamerami, dzięki czemu spotkanie aktorów z publicznością faktycznie ma miejsce i duch teatru zostaje zachowany. Transmisja jest uruchamiana o określonej godzinie, a po skończeniu jest dostępna online. By uczestniczyć w spektaklu należy zorganizować sobie widownię teatralną we własnym domu: wygodne siedzenie, należy zaopatrzyć się w słuchawki oraz telewizor, laptopa, telefon lub tablet. Polecamy zaciemnić jedno pomieszczenie i na czas spektaklu odciąć się od świata zewnętrznego.

2020-NCK_dofinans_kulturawsieci-mono

Patronat medialny Radia Wrocław

Transmisja dostępna jest za darmo.

Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=xtHVqClj2pQ&t=36s

21.09.2020

Teatr Ad Spectatores 2016

Zapraszamy do kontaktu :)