Marek Stembalski

Powrót

Absolwent Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej we Wrocławiu. Niedoszły historyk – studia na Uniwersytecie Wrocławskim zakończył na IV roku.  Założyciel Ad Spectatores w marcu 1997 r. Potocznie nazywany solą tej ziemi lub tkanką podstawową. Obecnie na stanowisku Wiceprezesa Zarządu i głównego dyrektora do spraw finansowych. Odpowiedzialny za całościowy stan prowadzonej polityki pieniężnej.

W pierwszych latach działalności teatru, uczestniczył jako aktor w większości nowo powstałych premier. Zamiłowanie do aktorstwa początkowo planował realizować w PWST na wydziale aktorskim, jednak oblany egzamin na II etapie a następnie trudna sytuacja finansowa spowodowała, że musiał porzucić te plany i nigdy do nich nie wrócił. Wraz z szybkim rozwojem teatru sukcesywnie przejmował coraz większą część pracy administracyjno-finansowej, co z kolei powodowało, że coraz częściej wycofywał się z nowych realizacji teatru.
W roku 2006 spektakl „Trzy żelazne zasady mężczyzny seniora” był ostatnią nowo powstałą produkcją w jakiej wziął udział wcielając się z postać Gronkiewicza. Do tego czasu zagrał w 13 premierach teatru min:
„Wielki teatr świata” (1997), „Kobra” (1999), „Tragedia Księżny Amalfi”(2000), „Rzecz o życiu” (2001), „Trupi Synod” (2002), „Dawno temu na Kaukazie” (2003) oraz jedynym musicalu „Moje drama” (2003).
Od roku 2006 skupiony wyłącznie na pełnionej przez siebie funkcji Dyrektora Finansowego.

Obecnie na scenie można go spotkać w dwóch, najstarszych – wciąż jeszcze z powodzeniem granych – spektaklach sprzed lat : „Kobrze” oraz „Trupim Synodzie”.

Prywatnie, od 22 lat szczęśliwy mąż żony Dominiki oraz dumny ojciec trzech córek: Jasminy, Tatiany i Sary 🙂

Marek Stembalski

13.09.1978

Teatr Ad Spectatores 2016

Zapraszamy do kontaktu :)